سیستم دیدبانی نقاط کور

OnSide Blind Spot Detection System سیستم دید بانی نقاط کور شرکت وابکو می باشد که به رانندگان در مورد حضور دیگر وسایل نقیله و مسافران در نقطه کور ماشین هشدار می دهد و با چک کردن موقعیت مکانی انان از بروز سانحه جلوگیری می کند

OnSide Blind Spot Detection System

سیستم دید بانی نقاط کور شرکت وابکو می باشد که به رانندگان در مورد حضور دیگر وسایل نقیله و مسافران در نقطه کور ماشین هشدار می دهد و با چک کردن موقعیت مکانی انان از بروز سانحه جلوگیری می کند.

این سیستم کمک راننده بر پایه ی بهترین سنسور رادار می باشد که مانع اتفاق حادثه می گردد

 استفاده از این سیستم برای نخستین بار در صنعت خودروسازی، به سال 1995 میلادی بر می گردد که مانند بسیاری از فناوری‌های دیگر خودروسازی، اصلیت این سیستم به صنایع نظامی و جت‌های جنگی می‌رسد.

کنترل داشتن روی تمامی نقاط خودرو در هنگام رانندگی برای رانندگان بسیار مهم است و هنگامی که راننده قصد دارد مسیر خود را عوض کند و یا از یک لاین به لاین دیگری برود نیازمند یک نیروی کمکی می باشد . هنگامی که شما بهترین آینه و دقیق ترین آینه ها را هم دارید باز هم به تمام نقاط کور ماشین تسلط ندارید . سیستم هشدار نقاط کور باعث کاهش 14 درصدی تصادفات و همچنین باعث کاهش 23 درصدی شدت آسیب در هنگام تصادف شده است.

عملکرد این سیستم توسط راداری صورت می گیرد که در قسمت عقب خودرو قرار گرفته و هر جسم یا ماشینی که وارد میدان این رادار در ابعاد  9.5 متر در 3 متر شود ، به راننده هشدار داده می شود.

سیستم هشدار نقطه کور توسط آینه های جانبی خودرو ، راننده را از وجود ماشین هایی دیگر در اطراف خودرو آگاه می سازد . به این شکل که هشدار های لازم با نزدیک شدن ماشین یا هر جسمی