تکنولوژی موتور کامیون های اسکانیا

با اسکانیا و ویژگی های موتور ان بیشتر اشنا شویم اسکانیا نسل جدیدی از سیستم مدیریت موتور را طراحی کرده است. صاحبان اسکانیا به‌طور کامل مسئول تزریق سوخت، EGR، هوارسانی، فن خنک کننده و کنترل دمای موتور، توربو با هندسه متغیر، ترمز اگزوز، کنترل گازهای آلاینده (NOx) و پالایش گازهای خروجی هستند.

.
اسکانیا برای اطمینان از کنترل کامل تمام وجوه کارکرد موتور، نسل جدیدی از سیستم مدیریت موتور را طراحی کرده است. صاحبان اسکانیا به‌طور کامل مسئول تزریق سوخت، EGR، هوارسانی، فن خنک کننده و کنترل دمای موتور، توربو با هندسه متغیر، ترمز اگزوز، کنترل گازهای آلاینده (NOx) و پالایش گازهای خروجی هستند.


سیستم مدیریت موتور تخصصی اسکانیا مزیت دیگری نیز دارد. این سیستم دارای عیب‌یاب‌های آنبورد پیشرفته و داده‌های عملکردی با جزئیات کامل است که تحلیل‌های هوشمند را ممکن می‌سازند.

کاهش کاتالیستی انتخابی (SCR) برای تقویت کارکرد اقتصادی
خصوصاً در سرعت‌های بالا، بار زیاد موتور و وزن خالص زیاد موثر و برای گستره‌ای از کارهای مربوط به حمل‌ونقل ایده‌آل است. اسکانیا برای مدیریت سطح آلایندگی یورو ۶ از SCR یا SCR همراه با EGR استفاده می‌کند.

کاهش کاتالیستی انتخابی(SCR) می‌تواند حتی برای موتورهای پرقدرت V8 ذخایر خنک‌کننده مناسبی را مهیا کند. پالایش با افزودنی بر پایه اوره، ادبلو، تضمینی است برای اینکه حداقل میزان اکسید نیتروژن همراه با گازهای خروجی وارد محیط شود.

بعد از اضافه کردن ادبلو به گاز خروجی، واکنشی در مبدل کاتالیستی اتفاق می‌افتد. این مبدل مجهز به صدا خفه‌کن است. سیستم کنترلی انحصاری اسکانیا این واکنش‌ها را کنترل می‌کند تا همیشه از عملکرد بهینه آن مطمئن باشد.

گردش مجدد گاز خروجی (EGR) به کاهش آلاینده‌ها کمک می‌کند
گردش مجدد گازهای اگزوز (EGR) در محفظه احتراق، انتشار گازها را هنگام احتراق کاهش می‌دهد.

ای جی آر اسکانیا با خنک کردن و استفاده مجدد بخشی از گاز اگزوز، تولید اکسید نیتروژن را کاهش می‌دهد. این امر به‌علت پایین‌تر بودن دمای احتراق، موجب کاهش موثر میزان اکسید نیتروژن می‌شود. EGR اسکانیا وزن را نیز کاهش می‌دهد و فضای بیشتری برای مخازن سوخت باقی می‌ماند. چه در جاده باز و صاف، چه در مناطق عمرانی یا در شهر، EGR به میزان قابل توجهی انتشار آلاینده‌ها را در هر شرایطی کاهش می‌دهد.

#کامیون
#جم_موتور
#فناوری
#تکنولوژی
#تریلر #تریلی #ماموت_دیزل #کامیونداران #اسکانیا
#مهندسی #مهندس_مکانیک
#مکانیک_خودرو #مکانیک #علمی #امنیت #اطلاعات #تکنولوژی_روز #رانندگی