تولید بدون کارخانه Out _Sourcing

تولید بدون کارخانه راه اندازی یک کسب و کار تولید محور همراه با استفاده مفید و بهینه از امکانات و تجهیزات همچنین ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، بدون داشتن سرمایه گذاری عمده، تولید بدون کارخانه می باشد که محدویت سرمایه از ویژگی های اصلی این کسب و کار است.

تولید بدون کارخانه (out-sourcing)

 • تولید بدن کارخانه چیست؟

راه اندازی یک کسب و کار تولید محور همراه با استفاده مفید و بهینه از امکانات و تجهیزات همچنین ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، بدون داشتن سرمایه گذاری عمده، تولید بدون کارخانه می باشد که محدویت سرمایه از ویژگی های اصلی این کسب و کار است.

داشتن سیستم برندینگ و بازاریابی منحصر به فرد و استفاده از ظرفیت های خالی کارخانه جات و تولیدی ها خط مشی این سیستم می باشد

 • سود و مزیت ها

 

 • سرمایه گذاری اولیه در این استراتژی وجود ندارد
 • منجر به اشتغال زایی و کاهش هزینه های ان می گردد
 • منجر به افزایش ظرفیت های بلا استفاده می شود که سبب افزایش بهره وری امکانات و بهبود تولید ناخالص ملی می گردد
 • منجر به حذف تدریجی رکود تورمی می شود
 • با افزاش کیفیت محصولات سبب افزایش حجم صادرات کشور می شود
 • منجر به توسعه صادرات غیر نفتی و کاهش مصرف انرژی می گردد
 • صدمه به محیط زیست را به علت جلوگیری از اتلاف زمین و انرژی کاهش می دهد

 

 • هدف از تولید بدون کارخانه

 

کشور های مختلف از این راه برای افزایش میزان تولید و صادرات همچنین بالابردن کیفت قطعات خود استفاده می کند.شرکت هایی که با این استراتژی پیش می روند نسبت به تغییرات احتمالی در بازار انعطاف پذیری بالایی خواهند داشت و با بازخورد گرفتن از بازار محصولات خود را طبق تقاضای بازار عرضه می کنند.

 

 • آینده تولید بدون کارخانه در ایران

در کشور ایران کارخجات بزرگ و کوچک به دلیل وضعیت اقصادی کنونی کشور ظرفیت های خالی و بلا استفاده ای دارند که در صورت به کار گیری این استراتژی می توان از انان برای راه اندازی یک تولید بهره برد.

از این جهت استفاده از این استراتژی کمک به رشد صادرات و تولید داخلی می کند و در عین حال هم هزینه ی زیادی ندارد و هم انجام سرمایه گذاری اولیه در آن ضروری نیست.

داشتن اطلاعات کافی از ظرفیت های بازار، میزان تقاضای ان و قابلیت فروش محصولات از رکن های مهم و اساسی این استراتژی می باشد.

امروزه مسئله بهره ‌وری و استفاده بهینه از تمامی امکانات تولیدی در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها نقش کلیدی دارد. افزایش قابلیت های بهره گیری از منابع تولیدی می‌تواند حرکت موثری در تولید کمی و کیفی محصولات صنعتی ایجاد کند. با توسعه روند جهانی شدن، نیاز به تمرکز روی برنامه‌ریزی زنجیره تامین و هماهنگ کردن اجزا برای مدیریت زنجیره‌های گسسته احساس می‌شد، در همین راستا موضوعی در اقتصاد تحت عنوان «تولید بدون کارخانه» شکل گرفت.

این نوع تولید از جمله الگوهای تولیدی به شمارمی‌رود که در دنیا از سابقه طولانی مدتی برخوردار است و در کشورهای توسعه یافته از آن استفاده می‌شود.

تولید بدون کارخانه که رویکرد جدیدی در راستای رقابت پذیر شدن سازمان های تولیدی است در چند سال اخیر در کشور مطرح شده است؛ در حقیقت در ارتباط با این نوع از تولید باید گفت که تولید بدون کارخانه، به معنای نبودن کارخانه در فرایند تولید نیست، بلکه به این معناست که میزان دغدغه‌ها و مشکلات ناشی از کارخانه‌داری برای صنعت‌گر به حداقل می‌رسد و به سبب اینکه از سایر منابع و امکانات نیز می‌توان بهره برد، کارخانه بیشتر جایگاه تکمیلی پیدا می‌کند.

 • شرکت جت پارس

این شرکت با بهره گیری از این استراتژی دست به تولید انواع تریلر زده و خود را در مسیر شکوفایی و بالابردن کیفیت خود هدایت نموده است.

اعضای این شرکت که از تولید کننده های باسابقه ی کشور می باشند با قرار گیری در وندورلیست این شرکت پویایی را در تولید و فعالیت های این شرکت ایجاد کرده اند.

همچنین شرکت جت پارس با دعوت دیگر سازندگان و تولید کنندگان محترم کشور و ادای احترام به ایشان در خصوص تولید تریلر و رونق بخشیدن به صنعت حمل و نقل کشور سعی در وسعت دادن فعالیت خویش دارد لذا از سازندگان محترم تقاضا می شود برای حضور در وندور لیست شرکت با ما در ارتباط باشند و رزومه خود را برای ما ارسال کنند

با تشکر و احترام

گروه صنایع جت پارس